محبوب‌ترین کلیدواژه‌های سال 2011 از نگاه گوگل

یکی از 10 کلیدواژه برتر که طی سال گذشته کاربران جهانی سراغ آن رفتند مربوط به خوانندگان مشهور موسیقی پاپ می‌شده است که در سال 2011 کاربران نام "ربکا بلک" خواننده 13 ساله آمریکایی را بیشتر جست‌وجو کردند.

همچنین گفته شده است که سه کلیدواژه از 10 کلیدواژه برتر سال 2011 مربوط به شرکت اپل می‌شود. یکی از این کلیدواژه‌ها که رتبه ششم لیست را از آن خود کرده "آیفون 5" است که قرار بود نام گوشی هوشمند جدید اپل باشد.

رتبه نهم این لیست به "استیو جابز" مدیرعامل اپل تعلق دارد که چندی پیش به علت ابتلا به بیماری سرطان جان خود را از دست داد و دهمین رتبه لیست هم مربوط به iPad 2 رایانه لوحی اپل می‌شود.

یکی دیگر از کلیدواژه‌های محبوب سال قبل Google+ یا شبکه اجتماعی گوگل بوده که رتبه دوم این لیست را از آن خود کرده است.

دیگر رتبه‌های این لیست به قرار زیر هستند: نام "کِیسی آنتونی" که دختر 2 ساله خود را به قتل رساند برای عنوان چهارم، بازی ویدیویی Battlefield 3 که 5 میلیون نسخه از آن در هفته اول ورود به بازار فروخته شد برای رتبه پنجم، و فاجعه نیروگاه هسته‌ای Fukushima ژاپن به علت سیل و سونامی در رتبه هشتم.

در لیست سال جاری گوگل محبوب‌ترین کلیدواژه‌ها از نگاه کاربران هر یک از کشورها آورده شده است تا اطلاعات دقیق‌تری در این زمینه موجود باشد.

/ 0 نظر / 11 بازدید