راهنمای استفاده از چند ایمیل در یک اکانت با جیمیل

خیلی از ما ایمیل‌های مختلفی در سرویس دوست‌داشتنی گوگل داریم. ایمیل شخصی، ایمیل کاری، ایمیل برای وبلاگ و سایت‌های مختلفمان و… چه عذابی داره برای چک کردن ایمیل بعدی مجبور باشیم از این ایمیل خارج بشیم و سراغ ایمیل دوم و سوم برویم آن هم با این محکم کاری گوگل که ورود به جیمیل رو دومرحله‌ای کرده!

 

البته جیمیل برای این مشکل هم شرایط خوبی فراهم آورده و اون استفاده از امکان Multiple Sign-in هست که در پست امروز بطور گام به گام استفاده از اون رو توضیح خواهیم داد. با ماباشید.

 

چطور امکان گوگل چند اکانته را فعال کنیم؟

 

  • به اکانت جیمیلتان وارد شوید.

 

 

 

 

 

 

  • به Acount Setting بروید. برای اینکار در گوشه بالا و سمت راست پنجره برروی تصویر پروفایلتان کلیک کنید تا منویی مانند تصویر بالا ظاهر شود.
  • در بخش Security بخش Multiple Sign-in را مشاهده می‌کنید که البته بصورت خاموش است. روی Edit کلیک کنید.

 

صفحه تنظیمات اکانتهای چندگانه گوگل باز خواهد شد. ابتدا روی On کلیک کنید.

  • وقتی برروی On کلیک کردید باکسی بصورت شکل بالا برای شما انتخاب خواهد شد. اون رو به دقت مطالعه کنید و درآخر Save را کلیک کنید.
  • عالیه شما الان این امکان را فعال کردید و به راحتی می‌تونید از اون استفاده کنید.

 

چگونه از امکان گوگل چند اکانته استفاده کنید؟

 

  • بعد از انجام عملیات بالا وقتی برروی تصویر خود در گوشه بالا و سمت راست کلیک کنید می‌توانید لینک Switch acount را مشاهده کنید. روی آن کلیک کنید.

روی Sign in to another acount کلیک کنید. با اینکار به صفحه ورود به اکانت دیگر راهنمایی خواهید شد که می‌توانید مشخصات ایمیل دیگرتان را نیز وارد نمایید.

همین! وقتی برروی Email Settings کلیک کنید میتونید ایمیل‌های اضافه شده را مشاهده کنید. تیک سبزی که جلوی یکی از ایمیل‌هاست نشون‌دهنده اینه که شما درحال حاضر در اون ایمیل تشریف دارید!

از جیمیل لذت ببرید.


/ 0 نظر / 15 بازدید