نکاتی برای خرید اسپیکر


اما نکته ای که باید هنگام خرید اسپیکر به آن توجه کنید قدرت RMS است که در حقیقت قدرت مداوم اسپیکر را بیان می کند. در بیشتر اسپیکرهای رایانه ای داشتن قدرت RMS به میزان ۴۰ وات بسیار مناسب است که باید پیش از خرید به این نکته دقت کنید

کنترل ها: اسپیکر های موجود در بازار در ۲ نوع با کنترل و بدون کنترل وجود دارد که اگر به راحتی خود و سرعت کار اهمیت می دهید اسپیکری را انتخاب کنید که یک کنترل صدای مرکزی داشته باشد تا بتوانید بدون زحمت جا به جا شدن از یک مکان صدای آن را کم و زیاد کنید.


پایه ها: اگر قصد خرید اسپیکری از نوع ۱/۲ را دارید که اغلب برای گوش دادن به موسیقی استفاده می شود به خرید پایه نیازی ندارید چون به احتمال زیاد آن را روی میز رایانه تان قرار خواهید داد اما اگر اسپیکر های ۱/۴ یا ۱/۵ را خریداری می کنید باید برای آن ها پایه هایی مناسب تهیه کنید تا در جای مناسبی قرار بگیرد.


قرار گرفتن این اسپیکرها روی پایه های مناسب و نیز جایگاه مناسبی از فضای منزل یا محل کار صدای بهتر و گوش نواز تری را پخش می کند.


ورودی صدا: اگر اسپیکر مورد نظرتان از نوع استریو ۱/۲ است تنها چیزی که هنگام خرید باید برایش تهیه کنید کانال های چپ و راست آنالوگ است.

اما اگر اسپیکرهایی با سیستم صدای فراگیر چهار نقطه ای خریداری کردید، باید به دنبال۴ کانال جداگانه ورودی صدا برای سیستم اسپیکر خود باشید.

/ 0 نظر / 19 بازدید