هفت ابزار حفاظت از کامپیوتر در مقابل فلش آلوده


این ابزار قدرت فوق‌العاده‌ای هم در شناسایی ویروسهای کول دیسکها دارد به طوری که ویروسهایی را شناسایی می‌کند که بسیاری از بهترین آنتی ویروس های جهان هم از شناسایی آنها عاجز هستند.

هفت ابزار حفاظت از کامپیوتر در مقابل فلش آلوده
The USB Program
این برنامه برخلاف دیگر برنامه‌های معرفی شده در لیست یک کار ویژه می‌کند. این برنامه در حافظه سیستم می‌نشیند و به صورت اتوماتیک نام فایلهایی نظیر autorun.inf را به autorun.inf_current date_time تغییر می‌دهد و attribute ( خصوصیت ) آن را به نرمال تغییر می‌دهد تا در سیستم قابل رویت شود. به همین راحتی بسیار از فایلها را ایزوله می‌کند.
McAfee VirusScan USB
نام مک‌آفی برای شناختن قدرت این اسکنر کافی است. قدرت مقابله بالا با انواع virus threats و کار کردن بدون نشانی در پس زمینه و آپدیت روزانه از ویژگی‌های مک آفی ویروس اسکن یو اس بی است.
متاسفانه نسخه رایگان و آزمایشی ندارد اما من توصیه می‌کنم اگر قدرت خرید دارید به نام مک‌آفی اعتماد کنید و این نرم‌افزار را تهیه کنید. مخصوصا که اگر راضی نباشید می‌توانید آن را به فروشنده برگردانید.
USB immunizer
autorun-based malware گونه‌ای از بدافزارهاست که همانطوری که از نامش مشخص است از قابلیت اجرا شدن خودکار استفاده می‌کند. علاوه بر فلش مموری‌ها، رم‌های SD و میکرو اس دی و … هم به شدت در برابر آنها آسیب‌پذیر هستند.
ایمن کننده USB محصول کمپانی سرشناس بیت دفندر ( Bitdefender ) جلوی این سری از برنامه‌ها را می‌گیرد و مثلا اجازه نمی‌دهد فایل autorun.inf یا دیگر ابزارهای «اتوماتیک اجرا شو» ایجاد یا اجرا شوند.
Panda USB Vaccine
کمپانی پاندا سالهای نه چندان دور در ایران محبوبیت فوق‌العاده‌ای داشت اما این روزها جای خودش را به رقیبان قدرتمندش داده است. پاندا یو اس بی واکسینه واکسن قدرتمند این کمپانی برای یو‌اس‌بی‌های شماست.
این نرم افزار در اولین قدم جلوی اجرای ویروسها را می‌گیرد و اجازه هر نوع تخریب اعم از خواندن، ایجاد کردن و پاک کردن و … را از آنها سلب می‌کند.

هفت ابزار حفاظت از کامپیوتر در مقابل فلش آلوده
Ninja Pendisk
عمده محبوبیت این ابزار به خاطر مقابله با ctfmon.exe است که در حد autorun.inf نیست اما باز هم شایع است. نینجا پن دیسک اول شروع به گشتن USB می‌کند و بعد از بررسی اجازه اجرای ابزارهای مختلف را می‌دهد.
Autorun Protector
اگر یک ابزار چندکاره می‌خواهید این این نرم‌افزار فوق‌العاده است. دو ویژگی عمده این نرم‌افزار آن را در جای خاصی قرار می‌دهد. اول این که از کامپیوتر شما در مقابل ابزارهای قابل حمل دفاع می‌کند.
دوم این که از ابزارهای قابل حمل شما چون USB درایوها و انواع هارد پاسپورتی و اکسترنال دسکتاپ و … حفاظت می‌کند که از دیگر ابزارها ویروس نگیرند.
البته این لیست سه مهمان دیگر هم دارد. این سه ابزار هر سه در نوع خود خوب کار می‌کنند اما به خاطر ساختار و عملکرد مشابه و برای کوتاه شدن مطلب از توضیح درباره آنها خودداری می‌کنم :
USB Guardian
Autorun Virus Remover
USB Disk Security
مسلما این ابزارها جایگزینی برای آنتی‌ویروسها نیستند. اما به خاطر کاربرد تخصصی آنها بسیار کارآمد هستند و همانطوری که اشاره شد در زمینه کول دیسک‌‌ها بسیار عالی عمل می‌کنند. به خصوص که ممکن است به هر دلیل دسترسی به آنتی‌ویروس مناسب وجود نداشته باشد.
مطمئن هستیم دیگر از شر ویروسها و کرم‌های بسیاری خلاص می‌شوید. با معرفی این مقاله به دوستان‌تان به آنها هم کمک کنید در این راه. اگر هم ابزاری می‌شناسید که می‌شود به این لیست اضافه کرد بفرمایید. اینجا قتلگاه autorun.inf است.

/ 2 نظر / 17 بازدید
سلام

سلام به تو بيا تو فارم فا دات کام به پرو فايل من هم توش سر بزم مهســـــــــا منتظرم

سلام

سلام به تو بيا تو فارم فا دات کام به پرو فايل من هم توش سر بزم مهســـــــــا منتظرم